Sukienka na studniówkę to pierwszy poważny wybór każdej młodej damy. O ile wcześniejsze kupowanie ubrań niosło ze sobą wiele emocji, o tyle w tym wypadku emocje sięgają naprawdę zenitu. Często jest to spowodowane młodzieńczą rywalizacją lub jest to po prostu pierwsze eleganckie wyjście z chłopakiem, na którym nastolatki chcą wyglądać jak księżniczki. Emocje jak najbardziej uzasadnione i występują zawsze w większym lub mniejszym nasileniu.

 

Fason i kolor – na który postawić?

 

Wybór fasonu i długości jest oczywiście podstawowym kryterium od którego należy wyjść, aby w ogóle rozpocząć poszukiwania. Kiedy decyzja już zapadła jaki rodzaj sukienki będzie pożądany przychodzi kolej na decyzję odnośnie koloru, czyli temat jakże kontrowersyjny od wielu lat. Najrzęsiściej szkoła oczekuje, że będą to kreacje w kolorze czarnym. Często też nastolatki tańczące poloneza na rozpoczęcie imprezy mają wręcz nakazane założenie sukni w tym kolorze – niejednokrotnie są również inne obostrzenia dotyczące zdobień i długości sukni. A jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy poniżej.

 

 

Klasyczna, elegancka czerń

 

Młode damy do kwestii koloru podchodzą bardziej praktycznie. Nie wykluczają czarnych kreacji będących ikoną dobrego smaku i klasycznej elegancki, lecz jest to kolor tak specyficzny, że zwyczajnie nie pasuje każdej kobiecie. Mode damy, które dobrze czują się w czerni bardzo chętnie ją wybierają na ten wyjątkowy wieczór. Dostępne w najróżniejszych konfiguracjach i właściwie wszędzie zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagającej klientki. Ekstrawaganckie, długie, dopasowane suknie, zdobione srebrnymi lub złotymi nićmi z elementami siatki w okolicach ramion i mostka nadadzą zupełnie nowego charakteru i z pewnością zwrócą uwagę zachwyconych mężczyzn. Czerń nie musi być bowiem nudna! Dla kobiet bardziej nieśmiałych doskonałym wyborem będzie klasyczna małą czarna, ale zdobiona koronką jak na platformie:  https://lamoda.pl/katalog/tag-sukienki-koronkowe . W tym wypadku mamy dwie najczęściej wybierane możliwości. Pierwsza to gładka sukienka posiadająca zdobienia w górnej części w postaci siateczki, rzadko zdobionej haftem. Jest to wybór, który w subtelny, lecz seksowny sposób podkreśli smukłość i kobiecą linię ramion. Drugi model to gładka sukienka w kontrastowym kolorze np. écru cała pokryta gęstą, czarną koronką. Rozwiązanie o jest na granicy wyboru między sukienką klasyczną a kolorową.

 

 

Kolory na studniówkę? Tak! Tylko jakie?!

 

Dlaczego kolory na studniówkę, już same w sobie, wywołują tak wiele kontrowersji? No cóż przyczyną jest z pewnością często nieodpowiedni wybór barwy do sytuacji. Nie ma co się oszukiwać, że studniówka jest balem na który pasuje każdy kolor – zresztą chyba w ogóle nie ma takiej imprezy. Co zrobić, aby ten wyjątkowy bal nie stracił na swojej wyjątkowości a jednocześnie nie zmuszał Pań do zakupu czarnych kreacji, w których nie każda będzie czuła się pięknie?

 

 

Odpowiedź jest bardzo prosta wybierzmy po prostu kolory alternatywne, ale akceptowalne. Pierwszy, który od razu przyszedł mi do głowy, to kontrowersyjna czerwień. Sukienki na studniówkę w tym kolorze obecne są na każdym balu maturalnym. Co zatem wywołuje tak wiele emocji? Okazuje się, że nie sam jej kolor, ale niewłaściwy dobór dodatków. Czerwień to wybór bardzo wymagająca i niezwykle łatwe jest przejście od dobrego smaku do kiczu. Jakich sukienek zdecydowanie nie wybieramy na studniówkę w tym kolorze? Odpowiedź jest bardzo prosta – tych o długości mini z dodatkiem na przykład czarnych kabaretek i wysokich czerwonych szpilek. Oczywiście efekt byłby z pewnością oszałamiający, ale zbyt nachalny. Nie można zapomnieć, że studniówka to elegancki bal na którym liczy się znajomość dobrego gustu. Jakie kolory są więc bezpieczne? Chaber, granat, fuksja, bordo, kobiece kremy, ale również świecące srebra i złota.

 

Przy wyborze kreacji należy kierować się wieloma indywidualnymi czynnikami nie zapominając jednak o globalnym charakterze samej studniówki. Nie pozwólmy, aby ten tak ważny bal stracił na wyjątkowości. Jego magia tkwi bowiem w atmosferze, którą tworzą sami uczniowie, więc wszystko w waszych rękach. Wybierajcie stroje nowoczesne, kolorowe, ale jednocześnie eleganckie tak, aby wyjątkowość studniówki przetrwała.